A városi nyulak

A nyulak, kérem szépen, hosszú füllel, és puha szõrrel rendelkezõ, az orrukat folyamatosan mozgató rágcsálók, igen gyors állatok. Rendkívül hamar eljutnak a tér egy bizonyos pontjáról egy távoli másikra. Ez fõként annak tudható be, hogy az evolúció során kivételesen megerõsödött hátsó lábuk révén gyorsulásuk rendkívüli. Tulajdonságaik közül elég sok, így ez utóbbi kettõ is, még haláluk után is megmarad…

A legszembetûnõbb példa erre, melynek egyébként magam is szemtanúja voltam, már nem is egy esetben, amikor egy tömött buszon megüresedik egy ülõhely. Ilyenkor a nyulak fejlett szaglásuknak köszönhetõen megneszelik e nemes eseményt, nagyobb távolságokból is, és akár a busz túlsó végébõl hirtelen ott teremnek. Gyorsulásuk fordítottan arányos az általuk gazdaállatként használt kétlábú emlõs egyén életkorával.

A látszólagos ellentmondás, miszerint egy idõs urat, vagy hölgyet látunk nyúlszõr sapkában, amint megközelítõleg négyszázhuszonhat G mértékû gyorsulást hajt végre, mígnem végül a fénysebesség közel egyharmadával közlekedik, természetesen kizárható, és klinikailag bizonyított, hogy ekkora teljesítményre egyetlen idõs kort megért embertársunk sem lenne képes. Ez a látszólagos ellentmondás a nyulak rendkívül ravasz természetébõl, és fejlett rejtõzködési hajlamából fakad. Teljesen bizonyos vagyok benne, hogy a nyulak a felelõsek az efféle téves észlelések, azaz érzéki csalódások bekövetkeztéért.

El is határoztam, hogy mélységeiben is tanulmányozni fogom ezt a kérdéskört, és parlamenti vizsgálóbizottság felállítását szorgalmazom. A bizottság összetételével kapcsolatban azonban azon aggályomnak kell hangot adnom, miszerint véleményem szerint nem szabad tagságot adni bármely állatvédõ szervezet képviselõjének. A nyulak ugyanis állatok, és egy állatvédõ szervezet tagja ebbõl a szempontból nem lehet elfogulatlan.

További terveim között szerepel a kutatás kiterjesztése más, szintén szõrmével rendelkezõ állatok viselkedéskultúrájára, titkos összeesküvéseikre és páholyaikra.

Ezek után már csak egy újabb lépés lesz, hogy bizonyítást nyerjen – természetesen csakis a szakértõi bizottság rendkívül költséges vizsgálatainak a lefolytatása után – hogy az emberiséget tulajdonképpen ezek a lények vonták befolyásuk, irányításuk alá. Úgy is fogalmazhatnék, hogy ezen állatok uralmuk alá vonták az egész bolygót, mégpedig a rajta fellelhetõ legintelligensebb lénynek gazdaállatként való felhasználása révén. És ez csupán a nyulak és rágcsálók rendkívüli rejtozködõ képességeinek köszönhetõen maradhatott eddig titokban …

Gyanakszom még továbbá a városi galambokra, melyek nyugdíjasokkal etettetik magukat, a kutyákra csak úgy, mint a macskákra, és nem utolsó sorban a szobanövényekre, melyek még igen fejlett intelligenciájukat is képesek hatásosan titkolni az emberiség elõl…


© 2005 AtonHotep GeneYos SkyGazer